Systém potrubí OK / OKR / OKD Kongskilde

Systém potrubí OK je ideální pro pneumatickou a mechanickou dopravu a pro ventilaci v zemědělství a průmyslu.

Jednoduché a flexibilní potrubní systémy mohou být sestavené tak, aby vyhovovaly jakémukoliv prostoru. Dopravní cesty z něj sestavené zaručují rychlou a ekonomickou dopravu materiálu z místa na místo.

Aplikace sahají od dopravy plodin, odpadního papíru, plastových granulí a pilin až po ventilační systémy.

Dodáváme potrubní systémy, které lze snadno a rychle přizpůsobit VAŠIM požadavkům a potřebám, ať už pro dopravu, nebo pro ventilaci.

Robustní konstrukce

Těsné spoje
Jednotlivé prvky systému OK jsou vyrobené z pozinkovaného ocelového plechu. Zesílené konce trubek slouží jako výztuhy, udržují kruhový tvar a současně zajišťují těsné spoje.

Tři průměry potrubí
Systém potrubí OK je dostupný ve třech různých průměrech: OK100 (100 mm), OK160 (160 mm) a OK200 (200 mm). Rozměry udávají vnější průměr trubek.

Výběr tloušťky stěny
Volba tloušťky stěny závisí do značné míry na opotřebení, kterému bude systém potrubí vystavený. Široká škála trubek je proto k dispozici v různých tloušťkách – OK standard, OKR zesílené a OKD extra zesílené (pro spádovou dopravu).

Plné využití proudu vzduchu
Díky výrobě potrubí na moderních strojích je vnitřní povrch všech prvků hladký, takže umožňuje šetrnou a efektivní dopravu, a to i do jinak těžko přístupných míst. Proud vzduchu je maximálně využitý.

Modulární potrubní systém
Potrubní systém OK, navržený v modulárním provedení, se skládá z trubek, kolen, klapek, rozbočovačů, cyklónů, výpadů atd. Komponenty se navzájem spojují rychle a jednoduše pomocí unikátních rychloupínacích spon OK.

Široký výběr OK-trubek a příslušenství zajišťuje vysokou flexibilitu a snadnou instalaci do nových i stávajících budov.

Dočasné a trvalé instalace
Pro dočasné a trvalé systémy jsou k dispozici dva typy spon OKR. Pokud má být potrubní systém často demontovaný nebo měněný, je výhodné zvolit rychloupínací spony OKR, které umožňují montáž a demontáž bez použití nářadí. Relativně nízká hmotnost trubek systému OK usnadňuje montáž.

Pro trvale instalované potrubní systémy doporučujeme používat spony OK se šroubem. 

Úspora podlahové plochy montáží na zeď nebo strop
Potrubí OK lze namontovat na stěny nebo strop, takže ve výrobních prostorách nebo skladovacích prostorách získáte cenný prostor.

Ekonomický provoz
Údržbu a případné změny dopravních cest usnadňují spony OKR. V případě potřeby můžete opotřebený prvek rychle vyměnit nebo můžete systém o díly doplnit. Sortiment potrubí OK obsahuje tolik nejrůznějších standardních prvků, že není nutné vyrábět nějaké speciální komponenty.

Moderní technologie, konkurenceschopné ceny
Moderní výrobní technologie spolu s pečlivě navrženým modulárním systémem a rozsáhlým použitím standardizovaných komponent zajišťuje efektivní, dobře fungující systém za konkurenceschopné ceny. Pokud potřebujete s návrhem dopravních cest poradit, spojte se s námi.

Snadné objednání, rychlé dodávky
Na následujících stránkách jsou podrobné technické informace a objednací čísla jednotlivých prvků – tato čísla prvky jednoznačně identifikují, používejte je proto vždy, když potřebujete potrubí objednat.

Jak se zorientovat ve značení potrubí?

Onačení pro odsávání/provzdušňování

Onačení pro pneumatickou dopravu

OKR

Označení pro spádové potrubí

OKD

Zkušenosti a know-how
Naše společnost dodává potrubí pro pneumatickou dopravu již déle než 50 let, takže máme v tomto oboru dlouholeté zkušenosti a bohaté znalosti. Neváhejte se na nás obrátit, kdykoliv budete potřebovat nalézt řešení, které nejenže splní požadavky dnešní doby, ale bude také snadno přizpůsobitelné požadavkům budoucím. Být jedním z předních dodavatelů potrubních systémů v Evropě je ctí i závazkem.